A webhely Google-cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát.
Elfogadom

Ismerjük meg fejbőrünket! A különböző hajtípusok különböző ápolást igényelnek

Ismerjük meg fejbőrünket! A különböző hajtípusok különböző ápolást igényelnek

Nem mindenki lehet olyan szerencsés, hogy szép, egészséges, gyorsan növő, keveset hulló hajjal rendelkezzen, ami nem túlzottan hajlamos zsírosodásra vagy korpásodásra. A fejbőrünk különböző, alapvetően lehet normál, zsíros, száraz, érzékeny és korpás. A rossz hajápolási szokások, illetve a nem megfelelő kozmetikumok használata következtében akár súlyosbíthatjuk is a már meglévő problémánkat. Cikkünkben sorra vesszük az egyes hajtípusokat és azok megfelelő hajápolási módszereit a WEBBeteg szakértő cikkei alapján.

Akik normál fejbőrrel rendelkeznek

Ez a legkedvezőbb fejbőr típus, ami keveseknek adatik meg. A faggyúmirigyek pontosan elegendő faggyút termelnek, így a haj puha és fényes. Nem jellemző a gyors zsírosodás vagy a korpa megjelenése sem. A normál fejbőr a legjobb alapja az egészséges és szép hajnak. Ennek megőrzése érdekében minél kevesebbet használjunk forró hajformázó eszközöket és táplálkozzunk vitamindúsan.

Száraz fejbőr jellemzői

Ha a fejbőr viszket, feszül, ég vagy bőrpír jelentkezik rajta, akkor az arra utalhat, hogy érzékeny, száraz a fejbőr típusa. További tünet lehet még, hogy a fejbőr hámlik és még apró korpák is megjelenhetnek rajta. Ezek kialakulásáról a nem megfelelő tápanyag ellátottság vagy a csökkent faggyútermelés tehet.

Annak érdekében, hogy csökkenthessük a szárasságot, kerüljük a durva hajformázási módszereket, a hajszárítót és a hajvasalót. Használjunk hajápolókat, hogy kívülről is táplálni tudjuk a hajszálakat. A vitamindús táplálkozással pedig belülről támogathatjuk hajhagymáinkat.

Korpás haj – Hogyan kezeljük?

Száraz fejbőr esetén tapasztalhatunk korpásodást is, az alacsony faggyútermelés és a nedvesség hiánya miatt. Ilyenkor a fejbőr nem zsíros, a korpa nem tapad a hajhoz, a haj fénytelen és töredezett, nehezen fésülhető. A hátterében állhatnak genetikai tényezők, a fejbőr illetve egyéb bőrbetegségek, vegyi anyagok, hajfestékek hatása, de B-vitamin hiány is okozhatja a tüneteket. Speciális hajvitaminokkal és samponokkal kezelhető probléma, amelyek más hasznos vitaminokat, nyomelemeket és aminosavakat is tartalmaznak a szép és egészséges haj érdekében.

Ha a bőr irritált, és a korpa nem csak a fejbőrön jelentkezik, hanem más testrészekre is kiterjed, az utalhat seborrheás dermatitisre vagy pszoriázisra is.

Annak érdekében, hogy megszabaduljunk a korpától az adott problémára megfelelő speciális készítményt használjunk, amelyek feloldják a korpát, csökkentik a túlzott faggyútermelést és gátolják a korpásodást okozó gomba növekedését és további szaporodását. Mindig langyos vízzel mossunk hajat, majd ezt követően alaposan öblítsük le. Lehetőség szerint hagyjuk a levegőn magától megszáradni.

Zsíros hajra is van megoldás

Sokak életét megkeseríti a gyorsan zsírosodó haj, amely a korpás hajhoz hasonlóan kellemetlen. Megfelelő készítményekkel és hajápolási módszerekkel azonban felvehetjük a harcot a problémával. A hajon található zsír valójában faggyú, amelynek feladata, hogy megvédje a hajszálakat a külső károsító hatásoktól. A túl gyakori hajmosással pedig pont az ellenkezője érhető el, hiszen ha lemossuk ezt a védőréteget, a szervezet még fokozottabban kezd el faggyút termelni, így a haj még gyorsabban fog zsírosodni.

A WEBBeteg tanácsa, hogy ügyeljünk arra, hogy megfelelő minőségű készítményekkel ápoljuk a hajunkat, langyos vízzel mossunk hajat. Elegendő csak a hajvégeken használni a hajápolókat, balzsamokat, hogyha fokozott zsírosodásra hajlamos a hajunk. A hajformázás alacsony hőfokon történjen és minél kevesebb rögzítő terméket használjunk.

Nem csak a hajápolási szokások, de az életvitelünk is befolyásolja hajunk minőségét. A sok stressz, a helytelen táplálkozás mind vezethet hasonló problémákhoz. A túl kevés vitamin- és ásványi anyag bevitel ronthatja hajunk minőségét, ezért fektessünk nagy hangsúlyt a helyes és rendszeres étkezésre, esetleg fontoljuk meg a táplálék kiegészítők használatát.

Forrás: WEBBeteg.hu

Tartalomhoz tartozó címkék: hír
blog comments powered by Disqus